Bevolking

Deze pagina bevat cijfers over de samenstelling van de totale bevolking naar leeftijd en type huishouden.

U kunt deze gegevens gebruiken als achtergrondinformatie bij de cijfers over langdurige zorg.

Peildatum jaar is de 2e vrijdag van november.

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar
2017201820192020*
Totaal leeftijd17.171.73517.270.45517.399.48517.473.675
Jonger dan 18 jaar3.360.7853.333.1053.312.3553.288.720
18 tot 65 jaar10.552.97510.604.75010.674.18010.705.000
65 tot 80 jaar2.466.8502.522.0102.577.7302.626.810
80 jaar of ouder791.120810.590835.220853.140

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (315 bytes)

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar
2017201820192020*
Totaal huishoudens17.171.73517.270.45517.399.48517.473.675
Eenpersoonshuishouden2.993.5853.031.2203.074.6903.092.265
Eenouderhuishouden1.453.8901.480.4901.501.9851.514.630
Paar zonder thuiswonende kinderen4.496.9804.529.3604.573.2354.631.510
Paar met kind(eren)7.869.5707.872.7007.882.1307.864.565
Overig of institutioneel huishouden357.710356.685367.445370.705

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (421 bytes)

In deze tabel op MLZ StatLine kuntĀ u de cijfers verder uitsplitsen naar geslacht en regio.

Voor een nadere toelichting op deze cijfers en de gebruikte methoden, zie de onderzoeksbeschrijving van het thema Bevolking.