Bevolking

Deze pagina bevat cijfers over de samenstelling van de totale bevolking naar leeftijd en type huishouden.

U kunt deze gegevens gebruiken als achtergrondinformatie bij de cijfers over langdurige zorg.

Peildatum jaar is de 2e vrijdag van november.

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar
2015201620172018*
Totaal leeftijd16.968.73517.074.24517.171.73517.270.455
Jonger dan 18 jaar3.392.8003.379.0153.360.7853.333.105
18 tot 65 jaar10.474.20010.516.57510.552.97510.604.750
65 tot 80 jaar2.342.6402.402.1102.466.8502.522.010
80 jaar of ouder759.095776.550791.120810.590

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (316 bytes)

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar
2015201620172018*
Totaal huishoudens16.968.73517.074.24517.171.73517.270.455
Eenpersoonshuishouden2.898.7002.956.6452.993.5853.031.220
Eenouderhuishouden1.387.6101.426.6601.453.8901.480.490
Paar zonder thuiswonende kinderen4.443.4554.458.8704.496.9804.529.360
Paar met kind(eren)7.886.5657.873.4507.869.5707.872.700
Overig of institutioneel huishouden352.405358.625357.710356.685

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (422 bytes)

In deze tabel op MLZ StatLine kuntĀ u de cijfers verder uitsplitsen naar geslacht en regio.

Voor een nadere toelichting op deze cijfers en de gebruikte methoden, zie de onderzoeksbeschrijving van het thema Bevolking.