Bevolking

Deze pagina bevat cijfers over de samenstelling van de totale bevolking naar leeftijd en type huishouden.

U kunt deze gegevens gebruiken als achtergrondinformatie bij de cijfers over langdurige zorg.

Peildatum jaar is de 2e vrijdag van november.

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar

Bevolking naar leeftijd, personen op peildatum jaar
2016201720182019*
Totaal leeftijd17.074.24517.171.73517.270.45517.399.485
Jonger dan 18 jaar3.379.0153.360.7853.333.1053.312.355
18 tot 65 jaar10.516.57510.552.97510.604.75010.674.180
65 tot 80 jaar2.402.1102.466.8502.522.0102.577.730
80 jaar of ouder776.550791.120810.590835.220

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (315 bytes)

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar

Bevolking naar type huishouden, personen op peildatum jaar
2016201720182019*
Totaal huishoudens17.074.24517.171.73517.270.45517.399.485
Eenpersoonshuishouden2.956.6452.993.5853.031.2203.074.690
Eenouderhuishouden1.426.6601.453.8901.480.4901.501.985
Paar zonder thuiswonende kinderen4.458.8704.496.9804.529.3604.573.235
Paar met kind(eren)7.873.4507.869.5707.872.7007.882.130
Overig of institutioneel huishouden358.625357.710356.685367.445

* voorlopige cijfers

Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek Brontabel als csv (421 bytes)

In deze tabel op MLZ StatLine kuntĀ u de cijfers verder uitsplitsen naar geslacht en regio.

Voor een nadere toelichting op deze cijfers en de gebruikte methoden, zie de onderzoeksbeschrijving van het thema Bevolking.